Ahmet Ergin

Doğum Tarihi

1976

Ülke

Irak

Ahmet Ergin 1976 yılında Bağdat’ta doğdu.

Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi’nde Finans dalında Yüksek Lisans (MBA) yaptı. Oxford Üniversitesi İşletme dalında Yüksek Lisans (MSc) yaptı.

1999 – 2009 yılları arasında uluslararası yönetim danışmanlığı ve denetim firmalarında İstanbul, Amsterdam ve Londra ofislerinde çalıştı. Danışmanlık kariyeri süresince birçok uluslararası şirketin, denetim, durum tespiti, satın alma ve birleşme süreçlerine ilişkin çok sayıda projeye liderlik etti ve yönetti.

2009 – 2010 yıllarında çok uluslu bir şirketinin Londra merkez ofisinde, Avrupa Bölgesi Yönetişim ve Uyum Direktörü görevine geldi ve bu dönemde Avrupa Bölgesindeki Grup şirketlerin operasyonel uyum ve yönetişim süreçlerini yönetti.

2011 yılından itibaren uluslararası bir yatırım şirketinin Türkiye yatırımlarından sorumlu Mali İşler Başkanı olarak İstanbul’da çalışmaya başladı.

2015 – 2016 yıllarında aynı şirketin Merkez ofisinde Asya Bölgesi Yatırımlarından (Malezya, Singapur, Umman, Türkiye) sorumlu Direktör olarak çalıştı.

2017 yılından itibaren Türkiye yatırımlarından sorumlu Genel Müdür olarak İstanbul ofisinde görev yaptı.

Ahmet Ergin evli ve bir çocuk babasıdır.

9 Mart 2020 tarihinde Ali Babacan öncülüğünde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi‘nin kurucuları arasında yer aldı.