Aykut Çakır

Doğum Tarihi

1965

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

1965 yılında İstanbul’da doğan Aykut Çakır, Lise eğitimini Reidsville Senior High School da tamamladıktan sonra, University of North Carolina Ekonomi bölümünden B.A., ve Finans bölümünden B.S. derecesi aldı. 1989 yılında iş hayatına MT olarak başladığı Procter & Gamble firmasından 1997 yılında Finans ve Muhasebe Direktörü olarak ayrıldı. Bu görev zarfında ABD, Türkiye, İtalya, Almanya, Çek ve Slovak Cumhuriyetleri, ve Belçika’da çalışarak Finans ve Muhasebe Departmanındaki tüm fonksiyonlarda, şirket satın almaları ve birleşmelerinde görev ve sorumluluk aldı.

1997-2000 yılları arasında Roche Pharma Grubu, İdari ve Mali İşlerden sorumlu Genel Müdür yardımcısı, 2000-2002 yılları arasında Deere & Company European H.Q. Mannheim’da, Merkezi ve Doğu Avrupa Ülkeleri CFO’su olarak görev yaptı.

2002 yılında Sabancı Holding Gıda Grubunda kısa bir süre Finans Direktörü olarak rol aldıktan sonra, Şubat 2003’den beri Sabancı Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş de İdari ve Mali İşler Direktörlüğü olarak görev yapan Aykut Çakır, 2003 Ekim ayından itibaren de Finans ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.