Ayten Görgün Smith

Unvan

Dr.

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Yüksek lisansını İ.Ü. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Anabilim Dalı’nda ‘Politik Reklamcılık ve İngiltere Örneği’; doktorasını İ.Ü. Gazetecilik Anabilim Dalı’nda ‘Negatif Politik Reklamın Süreci ve Etkileri’ üzerine yaptı. Doktora tezi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından ‘Çamurda Dans’ adı ile 2002’de yayınlandı.

1994-2004’de Sabah, Hürriyet, Milliyet gazetelerinin dizi-araştırma ve haber-araştırma bölümlerinde muhabir olarak çalıştı.2005-2009’da pusula.tv ve istanbulcikmazi.com e-yayınlarında yazarlık yaptı. Görgün Smith, halkla ilişkiler şirketlerinde medya direktörü ve müşteri direktörü olarak da bir dönem çalışmıştır. İngiltere Hükümeti’nin Chevening Bursu ile İngiltere’de iş ve finans-dış habercilik-politika ve web tasarımı konusunda eğitim gördü.

Görgün Smith, 2003’den bu yana Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde iletişim, medya, gazetecilik ve halkla ilişkiler alanlarında ders vermekte; gazetecilik sertifika programlarında mesleki bilgilerini paylaşmaktadır.

Üniversitenin yayın koordinatörü olup bilim-sanat-kültür dergisi Panorama Khas ile üniversitenin öğrencilerinin katkılarıyla yayınlanan semt gazetesi Cibali Postası’nın sorumlu yazı işleri müdürüdür.