Barış İşlek

girişimci, işadamı

Çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Barış İşlek 1988 doğumludur. Bursa’nın İznik İlçesi’ne bağlı Mustafalı Köyünde doğmuştur.

Genç girişimcisi ve iş adamı Barış İşlek 3 yaşına kadar İznik’te yaşamış, ailesinin çiftçilik ile geçinememesi ve babasının fabrikalara işçi olarak başvuru yapması sebebiyle, Bursa’nın Yıldırım ilçesine yerleşmiştir.

İlkokul çağına geldiğinde, dönemin şartlarında geçim sıkıntısı yaşayan babası, çocuklarına daha refah bir yaşam sağlayabilmek için hem fabrikalarda hem de pazarlarda çalışmıştır. Barış Bey’in ticaret ile tanışması da o yıllarda pazarlarda babasına yardım etmesi ile başlamıştır.

Henüz küçük yaşlarda ticaret ile tanışan başarılı iş adamı, öğrenim hayatı boyunca hem okula gitmiş hem de çeşitli işlerde çalışmış ve alisine katkıda bulunmuştur. Lise mezuniyetinin ardından ailesinin tüm ısrarlarına rağmen üniversite öğrenimi yerine iş hayatına atılmaya karar vermiştir.

Gündüzleri matbaacıda çalışırken akşamları ve hafta sonları dolmuş şoförlüğü yapmış, 20 yaşına geldiğinde ise bugünkü kariyerinin temellerini atacak ilk hamlesini gerçekleştirmiş ve bir servis plakası satın almıştır.

Günümüzde ise İnternet sitesi üzerinden bireysel ve kurumsal firma ve araç sahiplerini bir araya getirmeyi amaçlayan servissepeti.com ile ulaşım ve taşımacılık sektörünü dijitale taşımıştır. Servissepeti, Şehir içi ve şehirler arası tur ve servis yolculuklarına çözüm üretme hedefi ile kurulmuştur. Araç sahiplerinin de tedarikçi olarak sisteme katılmasına müsaade etmektedir.

Türkiye’de taşımacılık sektörünün dijital çağa ayak uydurduğunu söyleyen firmanın genel müdürü Barış İşlek, “Amacımız dijital çağa ayak uydurmak. Tur ve servis içerikli olan tüm bireysel ve kurumsal ihtiyaçlara cevap veren sosyal ve ticari bir projedir. Çift yönlü çalışır. Eş zamanlı olarak araç sahiplerinin de tedarikçi olarak sisteme katılmasına müsaade eder. Bu proje, Türkiye’de yoğun bir şekilde tercih edilen şehir içi ve şehirler arası tur ve servis yolculuklarına çözümler üretmeyi hedefliyor. Mevcutta sisteme 182 tur firması kayıtlı. Platformun günlük transfer hacmi ise 3000 – 4500 arası” dedi.

Resmi web sitesini ziyaret edebilir, hakkında ve iş hayatı ile detaylı haber ve bilgilere ulaşabilirsiniz. https://barisislek.com