Bartu Küçükçağlayan

Doğum Tarihi

23 Nisan 1983

Şehir

Eskişehir

Burç

Boğa

Küçükçağlayan, 1983 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Eskişehir Gelişim Kolejinden mezun oldu.

Eskişehir’de yaşadığı yılnce “ııaa” adlı bir müzik grubunda sonra “Üç Korner Bir Penaltı” adlı bir müzik grubunda solist ve gitarist olarak yer aldı.

İstanbul’a geldikten sonra da müzik çalışmalarını devam ettirdi. Çalışmalarını, 365/24 ile Bonadrag isimli başka bir grubun birleşmesiyle kurulan “Yerden Yüksek” isimli grubun vokali olarak sürdürdü. 2006 yılında dağılan Yerden Yüksek’ten müzik yaşamını “Büyük Ev Ablukada” isimli grupta “Canavar Banavar” takma ismi ile solist ve gitarist olarak yer almaktadır.

2001 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazandı. 2002 yılında da Yıldız Kenter’in Kenter Tiyatrosu’nda oynamaya başladı.

2010 yılında yönetmen Seren Yüce’nin Çoğunluk filmindeki rolüyle 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü dahil olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında pek çok ödüle layık görüldü. Bu filmde Settar Tanrıöğen, Esme Madra, Nihal Koldaş, Erkan Can ile rolleri paylaştı.

2012 yılında başlayıp 2014 yılında biten, senaryosu Gülse Birsel tarafından yazılan “Yalan Dünya” adlı dizide Altan Erkekli, Olgun Şimşek, Gülse Birsel, Hasibe Eren, Rutkay Aziz, Gonca Vuslateri, Gupse Özay, Sarp Apak, Füsun Demirel, ile beraber oynadı.

18 Mart 2015 tarihinde “Komedi Türkiye” adlı yarışma programında Bartu Küçükçağlayan ile birlikte Ömür Arpacı, Derya Karadaş, Murat Akkoyunlu gibi oyuncular yarışmacı koçluğu yaptı.

Şimdilerde ise ‘Jet sosyete’ adlı dizide Gündüz karakterine hayat vermiştir.

2019 yılında Merve Özgüle ile hayatlarını birleştirmişlerdir. Bu evlilikten çiftin Mevsim Küçükçağlayan isimli çocuğu dünyaya gelmiştir.

Sayfalar: 1 2