Bayram Öztürk

Doğum Tarihi

1970

Şehir

Amasya

Bayram Öztürk, 1970 yılında Amasya, Taşova’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Taşova’da tamamlayan Öztürk, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünü bitirdi.

Yurdun değişik yerlerinde öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Taşova Lisesinde Müdür Yardımcılığı ve Taşova Anadolu Lisesinde müdür yardımcılığı yaptıktan sonra Taşova Lisesine müdür olarak atandı. Belediey Başkanı seçilene kadar aynı Lisede Okul Müdürü olarak görev yaptı. Müdürlüğü sürecinde okulun başarısı adına yaptığı çalışmalar ve kırk yıllık okulun fiziki, alt yapı, teknolojik donanım ve çevre düzenlemelerine yaptığı katkılarla kendinden söz ettirmiştir.

Çeşitli sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yapan Bayram Öztürk halen Karadeniz Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı olup çok sayıda sosyal kültürel etkinlik, okullara kitap bağışı(3800 kitap) ihtiyacı olan ailelere yönelik yardım faaliyetleri ve ilçemizde ilk defa yapılan (2007)  AB proje çalışmaları ile en etkin sivil toplum örgütünde hizmet etmiş ve bu yönü ile de halkın takdirini kazanmıştır.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti’den Amasya Taşova Belediye Başkanı seçildi.

Öztürk, evli ve 4 çocuk babasıdır.