Begüm Öner

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

7 Mart 1989

Ülke

Almanya

Burç

Balık

Begüm Öner, 7 Mart 1989 tarihinde ailesinin iş sebebi ile Almanya’ya gittiği dönemde Almanya’da dünyaya gelmiştir. 1992 yılında 2 yaşındayken Türkiye’ye dönmüştür. İstanbul’da henüz 10 yaşındayken bir ajansa yazılmıştır ve tanınmaya başlamıştır. İlk adımını 11 yaşındayken bir çikolata reklamında oynayarak yaşamıştır. Ardından televizyon ve dizi oyunculuğu kurslarına gitmiştir. Begüm Öner, İstanbul Ticaret Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden mezun olmuştur.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve çok sevilen “Seksenler” dizisinde pastacı Sami Bey’in kızı “Elvan” karakterini canlandırmıştır. Bu dizi sayesinde iyice tanınmıştır.

2014 yılında Müfit Can Saçıntı’nın yönetmenliğini yaptığı “Mandıra Filozofu” filminde Müfit Can Saçıntı, Rasim Öztekin, Ayda Aksel, Kemal Kuruçay, Eser Eyüboğlu gibi isimlerle birlikte başrolü paylaşmıştır. 2015 yılında “Öğrenci İşleri” sinema filminde rol almıştır. 2016 yılında Sermiyan Midyat’ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği “Bir Baba Hindu” sinema filminde “Alara” karakterini canlandırmıştır.

Şimdilerde ise TRT 1 ekranlarında izleyicilerin büyük beğenisini kazanan “Seksenler” dizisinin yeni sezonunda “Elvan” karakterini canlandırmaya devam etmektedir.

Begüm Öner, 2015 yılında rol arkadaşı Ceyhun Fersoy ile evlenmiştir.