Begüm Yılmaz

Doğum Tarihi

14 Mart 1988

Şehir

Ankara

Ülke

Türkiye

Burç

Balık

14 Mart 1988  yılında Ankara’da doğdu. 1998 yılında babasının işi nedeniyle Türkmenistan’a gitti. Orada eğitimime devam etti. 8 yıl süreyle Türkmenistan’ın Aşgabat şehrinde yaşadı. Bu arada Rusça ve İngilizce lisanını öğrendi. Bu ülkede yaşadığı süre içinde Lise eğitimini Aşgabat Türk Anadolu Lisesi okulunda tamamlayarak mezun oldu.

2005’te Türkiye’ye dönen Begüm Yılmaz, üniversite öğretimi için ÖSS sınavlarına girdi. Öğrenim görmek için ülkenin batısında yer alan İzmir’deki Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü seçti. Sınavları kazanması üzerine ailesi ile birlikte bu kente taşınarak buraya yerleşti.

İzmir’de kısa bir süre içinde Ajansların dikkatini çeken Yılmaz, modellik ve foto modellik konusunda eğitimler alarak serbest modellik hayatına başladı. Begüm Yılmaz;  “boyumun ve fiziğimin modellik için uygun olduğunu biliyordum bu özelliğimi değerlendirmek için böyle bir karar verdim” diyor.

4 yıldır öğretime devam ederken model ve fotomodel olarak çalışmalarını sürdüren Yılmaz, çeşitli defilelerde podyuma çıkıyor ve bazı markaların katalogları için poz veriyor.

2008 yılında  Miss Model of Turkey 2008’e katılan model, Miss Globe Turkey 2008 ünvanına sahibi olarak  Arnavutluk’un başkenti Tiran’da 20 Ekim 2008’de düzenlenen Miss Globe Güzellik Yarışmasının uluslararası finalinde Türkiye’yi temsil etti.

İlk 12’ye girme başarısı gösteren Begüm Yılmaz,  Ülkeye döndüğünde öğretimine odaklanarak çalışmalarına bir süre ara verdi. Modelliğin yanı sıra oyunculukta yapmaktadır. 2015 yılında yayımlanan ”Fabrika Kızı” adlı dizide ”Damla Gül” karakterini canlandırmaktadır.