Birol Saylan

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

1992 yılında ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Aynı yıl müfettiş olarak göreve başladığı Garanti Bankası’nda, belli bir süre İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. ABD’deki 2 yıllık MBA eğitimini tamamladıktan sonra 1999 yılında Türkiye döndü ve Toprakbank’ta İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.
2001-2002 yıllarında Tansaş’ta İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü olarak görev aldı; ardından Metiş Holding’te İnsan Kaynakları ve Kalite Direktörü olarak çalıştı. 2007 yılından beri Limak Holding’te İnsan Kaynakları Direktörü görevini sürdürmektedir.

İnsan Kaynakları Yönetim sistemlerinin yanında, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sisteminin kurulması ve devamlılığının sağlanmasında da tecrübelidir.
1999 yılında University of Massachusetts’de MBA yüksek lisansını burslu olarak tamamlayan Birol Saylan, Boğaziçi Üniversitesi’nden de İnsan Kaynakları Sertifikası almıştır. Halen Gazi Üniversitesinde İşletme Doktora Programına devam etmektedir.

Personel Yönetimi Derneği PERYÖN’ün İç Anadolu Şubesi Başkan Vekiliği görevini 2003-2009 yılları arasında yapmış olan Saylan’ın hem PERYÖN ve çeşitli akademik ortamlarda, hem de pek çok sertifika programları kapsamında sayısız eğitmenlik tecrübeleri bulunmaktadır. Birol Saylan, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.