Bülent Mert

Doğum Tarihi

1978

Şehir

Ankara

1978 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara’nın en köklü alışveriş merkezlerinden birisi olan Karum AVM’de bir giyim mağazasını işletmektedir. Yani asıl mesleği tekstilciliktir. Bu mesleğine de hala aktif olarak devam etmektedir.

Sosyal medyaya girişinin planlı olmadığından bahseden Bülent Mert, Vine isimli platformda ünlü olmuştur. Vine uygulamasını video izlemek için yüklediğini söyleyen başarılı içerik üreticisi, attığı tokatlar ile sosyal medya dünyasına girmiştir. Hatta kendisine “Tokatçı’’ lakabı takılmıştır. Arkadaşları ile bir gün giyim mağazasında, eğlenip gülerken çektiği videoyu Vine hesabına yükleyip herkesin beğenisini kazanmayı başarmıştır. Vine uygulaması kapatıldıktan sonra YouTube ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında paylaşımlarına devam etmiş ve fenomen olmuştur.

Instagram’da 2.8 milyon takipçisi bulunmaktadır. Hatta adına açılan fan sayfaları bile yer almaktadır. 2017 yılında yayınlanan “Çam Yarması’’ ve “Vallahi Hortladı’’ isimli iki tane sinema filminde rol alan Bülent Mert, bu filmlerle birlikte oyunculuk dünyasına da adımını atmıştır.

Bülent Mert evlidir ve bu evliliğinden iki çocuğu bulunmaktadır.