Cemalettin Torun

Doğum Tarihi

1965

Şehir

Samsun

Ülke

Türkiye

1965 Samsun Bafra doğumlu. 1973 yılından bu yana Bursa’da ikamet etmektedir. Ortaokulu Bursa Cumhuriyet Lisesi’nde, liseyi ise 1986 yılında askerliği sırasında dışarıdan bitirme sınavlarına girmek suretiyle Taksim Atatürk Lisesinde tamamladı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı ve buradan 1990 yılında mezun oldu.

1991 yılından itibaren serbest avukat olarak mesleğini devam ettirmektedir. (2006 yılında Bursa Baro Başkan adayı oldu.) Birlik Vakfı Bursa Şubesi Başkan Yardımcılığı görevi yanı sıra Hukuki Araştırmalar Derneği, Bursa Barosu Staj Eğitim Komisyonu, İlim Kültür Ahlak ve Çevre Derneği gibi birçok sivil toplum örgütünde değişik kademelerde görevleri devam etmektedir.

Daha önce Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nde İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nın birçok kademesinde görevler yaptı. 2010 yılında Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

2014 yılı Ocak ayında Ak Parti Bursa İl Başkanı olarak görevlendirildi.

Evli ve 5 çocuk babasıdır.