Davut Doğan

Doğum Tarihi

1960

Şehir

Çanakkale

Ülke

Türkiye

Davut Doğan, 1960 yılında Çanakkale’nin Biga ilçesinde doğdu. 1986 yılı sonunda memurluktan istifa ederek ticarete atıldı. 1987’de Doğtaş A.Ş.’yi 5 kardeşiyle birlikte kurdu. 1988 yılında üretim tesisini kurarak sanayiciliğe başladı. Davut Doğan bugün Doğtaş, Kelebek gibi markaları bünyesinde bulunduran 4 sektörde aktif bir grup olan Doğanlar Holding Yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürmektedir.

AÖF İktisat Fakültesi mezunudur. 1992 yılında BİGİAD’ı (Biga Genç İşadamları Derneği) kurarak 8 yıl başkanlık yaptı. 9 yıl Biga TSO başkanlığı yaptı. 1997’de “İzdüşümü” adlı ilk kitabı, 2002 yılında da “İzlenimler” adlı ikinci kitabı yayınlandı. Dünya Girişimcilik Yarışması 2005 Türkiye Finalisti oldu.

2008 yılında Milli Prodüktivite Merkezi tarafından, Yılın En Verimli İşadamı seçildi. 2011 yılında ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu tarafından “Yılın Girişimcisi” seçildi.

18 Mart Üniversitesinde İşletme Politikası ve Girişimcilik Stratejisi derslerinde Öğretim Görevlisi olarak görev almıştır. Yurt Çapında Çeşitli Üniversitelerde düzenlenen 30’a yakın Girişimcilik konferansına panelist olarak katılmıştır.

MOSDER ( Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği ) Kurucu Başkanıdır. TOBB Mobilya sektör meclisi başkanlığı görevini 8 yıldır sürdürmektedir. TÜSİAD Y.Y.K Üyesi ve Sanayi Çalışma Grubu Başkan Yardımcısıdır. Melek Yatırımcıdır.