Deniz Satar

Doğum Tarihi

1987

Şehir

İstanbul

1987 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Deniz Satar aslen İzmirlidir.

İlkokulu, ortaokulu ve liseyi İzmir’de okudu. Lisans eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden 2012 yılında tamamladı.

Liseden mezun olduktan sonra İzmir’de yayın yapan Kordon TV’de canlı müzik programı sundu. Konya’da okuduğu yıllarda Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin uygulama birimi olan ve aynı zamanda yerel yayın yapan ÜnTV’de haber programı hazırlayıp sundu. Konya merkezli ulusal televizyon kanalı KonTV’nin spor servisinde staj yaptığı dönemde Konya Tenis ve Dağcılık kulübünün spor dergisi Konkort’ta köşe yazarlığı yaptı.

Üniversitenin yaz stajını TV8 haber merkezi, Digitürk içerik/kreatif gibi departmanlarda yaptı. 2010 yılında TRT Müzik’te ‘Şenlik Ateşi’ adında festival-gezi programı sundu.

Deniz Satar, 2012 yılında yurt dışına giderek 6 ay dil eğitimi aldı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra TRT Spor kanalında hafta içi her sabah yayınlanan ‘İlk Baskı’ adlı programı sundu. Daha sonra hafta sonu günleri ‘Spor Keyfi’ programını sundu.

Fanatik Gazetesi’nde editör ve Web TV spikeri olarak görev yaptı. Hürriyet Web ve Nesine TV’de çeşitli canlı yayınlar yaptı.

2020 yılında TRT Spor’dan ayrılarak bir süre ekranlara ara verdi. Kongre, konferans ve etkinlik sunuculuğu yaptı.

2022 yılında A Spor ile anlaşarak burada hafta sonları ‘Yaşasın Hafta Sonu’ adlı programı hazırlayıp sundu.

İyi seviyede İngilizce konuşabilen Satar,1.63 cm boyundadır.