Didem Soydan

Doğum Tarihi

3 Nisan 1984

Şehir

İstanbul

Burç

Koç

Didem Soydan, 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen anne tarafı Bulgaristan ve Yunanistan göçmeni olan Didem Soydan’ın baba tarafı ise Arnavutluk’tan göç etmiştir. Soydan, üniversite dönemlerinde çalışmış olduğu Diesel’de Ümit Ünal tarafından modellik teklifi gelmesi üzerine bir ay sonra La Russie defilesinde kendisini bulmuştur. Bu defile içerisinde pek çok ünlü modacı ve fotoğrafçı tarafından da oldukça beğenilmiştir.

Modellik kariyerinde oldukça hızlı adımlar ile yükselmeyi başaran manken Didem Soydan, Türkiye’nin pek çok ünlü modacısı ile birlikte çalışma fırsatı elde etmiştir. İstanbul şehrinde düzenlenen moda haftaları kapsamı içerisinde Fashion Week defilelerinde tasarımcıların en çok aradığı ve de tercih ettiği modeller arasında yer almıştır. Modellik kariyerine girmesinin öncesinde ise Diesel mağazasında sonradan modacı olan Umut Eker ile beraber çalışıyorlardı.

Didem Soydan, 1.76 metre boya ve 54 kiloya sahiptir. Burcu ise Koç’tur. 1 Nisan 2014 tarihinde İtalya’nın Verona şehrinde düzenlenmiş olan Uluslararası Calzedonia Summer Show’da Didem Soydan da podyum almıştır. Calzedonia Summer Show’da podyuma çıkmayı başaran ilk Türk mankendir.

Rol aldığı film ve diziler
2015 – Aşk Yeniden (İrem) (TV Dizisi)
2014 – Mutlak Adalet (Memur) (Sinema Filmi)
2013 – Güzel Çirkin (Lena) (TV Dizisi)
2013 – Aramızda Kalsın (Yelda) (TV Dizisi)
2012 – Uçurum (TV Dizisi)
2012 – Bir Hikayem Var (Sinema Filmi)