İzzet Çapa

Doğum Tarihi

3 Ocak 1965

Şehir

İstanbul

Burç

Oğlak

3 Ocak 1965 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.

Babası ‘Çapamarka’nın sahibi fabrikatör Bedii Çapa, annesi modacı Gürnar Uğurlu’dur. Annesiyle babası ayrıldı. ‘Ahmet’ (d.1945) ve ‘Celal’ adında babasının ilk eşi Fikret Şeneş’ten üvey abisi vardır. ‘Uğur’ ve ‘Onur’ adında da annesinin ikinci eşinden üvey kardeşi vardır. Öz kardeşi olmayan ve Gürnar-Bedii çiftinin tek çocuğu olan İzzet Çapa’nın çocukluğu Beşiktaş ilçesinde geçti.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde okuduğu sırada yarıda bırakarak okulu terk etti.

Eşi Sema Heper ile birlikte moda evi kurdu, fakat iflas etti. Bu sırada eşinden boşandı. Annesinin gelinlik işi yapan şirketinin başına geçti.

İzzet Çapa, İstanbul’da çeşitli zamanlarda ve çeşitli semtlerde; ‘Dedikodulu Meyhane’, ‘Akademi 14’, ‘Cahide’, ‘Joke Perestroyka’, ‘Al Jamal’, ‘Joke College’, ‘Joke Queen’, ‘Longtable’ gibi ünülü mekanları işletti. Bunların dışında başka mekanlar da açtı ve işletti.

Habertürk ve Hürriyet gazetelerinde yaptığı röportajlarla ilgi çekti.

Skytürk 360 TV8 kanallarında ‘İzzet Paşa’ adlı sohbet eğlence programı hazırlayıp sundu.

Sosyal medyada ‘ÇapaMag’ adıyla açtığı hesaplarla gündeme dair değerlendirmelerde bulundu, yüz binlerce kişi tarafından takip edildi.

1983-1986 yılları arasında şarkıcı Sema Heper (d.1958) ile evli kaldı.

İzzet Çapa 1.71 metre boyunda, 86 kilo ve oğlak burcudur.