Şeyma Subaşı

Unvan

Moda Tasarımcısı

Doğum Tarihi

2 Temmuz 1990

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Yengeç

Aslen Samsunlu olan Şeyma Subaşı, 2 Temmuz 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası asıl mesleği olan muhasebe müdürlüğünü bırakmış ve çocuklar için ürün satan bir web sitesi açmıştır. Annesi ise ev hanımıdır. Toplamda üç kardeş olan Şeyma Subaşı’nın kendinden küçük olan erkek kardeşinin ismi Ozan Berk, iki yaş büyük olan ablasının ismi ise Kübra’dır.

Modaya olan ilgisi çok küçük yaşlarda başlayan Şeyma Subaşı, Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde, moda tasarımı bölümü okumuştur. 2008 yılında ise henüz 16 yaşındayken Miss Turkey yarışmasına katılarak tanınmıştır. Ünlü tasarımcıların olduğu moda defilelerinde yer almış ve üniversite eğitimini hayallerine devam ederek kariyerine uygun bir şekilde seçmiştir. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Moda Tasarım Programı okumuştur.

Ardından yapımcılığını Acun Ilıcalı’nın yaptığı “Var Mısın Yok Musun” isimli yarışmaya katılan Şeyma Subaşı, 68 bin TL ödül kazanmıştır. Daha sonra yapımcılığını yine Acun Ilıcalı’nın yaptığı “Yok Böyle Dans” isimli yarışma programının kostüm tasarımcısı olarak çalışmıştır.

Acun Ilıcalı ile Şeyma Subaşı çiftinin 2013 yılında “Melisa” adında kızları dünyaya gelmiştir.

“Var Mısın Yok Musun?” isimli yarışmada tanışan Şeyma Subaşı ile Acun Ilıcalı, 8 yıllık birlikteliklerinin ardından 2017 yılında Fransa’nın Marsilya kentinde evlenmiş, St. Tropez’de düğün yapmıştır.

Yaklaşık bir yıl süren evliliklerinin ardından ise 2018 yılında boşanan Şeyma Subaşı, aşk hayatına Guido Senia ile devam etmiştir. Ağustos 2020’de bu ilişkisini bitirmiştir. 2021 yılında Mısırlı yatırımcı Mohammed Al Saloussi ile ilişki yaşamıştır. 2021 yılında tekrar ortak ayrılık kararlarını açıklamışlardır.