Ahmet Çevikaslan

Unvan

Doktor

Doğum Tarihi

15 Haziran 1967

Şehir

Ankara

Burç

İkizler

15 Haziran 1967 yılında iki çocuklu bir ailenin büyük çocuğu olarak Ankara’da doğdu.

Ankara Derbent İlköğretim Okulu’nda başladığı ilkokul öğrenimini 3. sınıfta nakledildiği Silifke Cumhuriyet İlkokulu’nda, orta öğrenimini de Silifke Atatürk Ortaokulu’nda tamamladı. 1981 yılında girdiği İstanbul Kuleli Askeri Lisesi’nden 1985 yılında mezun olur olmaz sivil yaşamı tercih etti. Bir yıl aradan sonra tıp eğitimi almaya başladığı Erciyes Üniversitesi Tıp

Fakültesi’nden 1994’de mezun oldu. Ürgüp Mustafapaşa Sağlık Ocağı’nda 22 aylık pratisyen hekimlik dönemi sonrasında; 1996 ve 2002 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi aldı.

Pratisyen hekimliği döneminde; 1995 yılı turizm sezonunda Kapadokya Kervansaray Halı Sarayı’nda yarı zamanlı işyeri hekimi olarak çalıştı. 2000 yılı ilk yarısında; Gölcük Değirmendere’de ve DABATEM bünyesinde, depremzede çocukların ruhsal sağaltımında gönüllü olarak çalıştı. 2002 yılında kısa sürelerle Haydarpaşa Numune Hastanesi, Çamlıca Hayat Hastanesi ve Anadolu Ruh Sağlığı Merkezi’nde uzman hekim olarak görev yaptı.

Vatani görevini; 2002-2003 yıllarında Ankara GATA Hastanesi’nde uzman tabip asteğmen olarak tamamladı.

3 Temmuz 2003 ve 7 Ağustos 2009 tarihleri arasında özel bir nöropsikiyatri merkezinde çocuk ve ergen psikiyatr olarak görev yaptı.

13 Ağustos 2009 tarihinden itibaren de İstanbul Erenköy’deki kendi muayenehanesinde, Ocak 2010 tarihinden itibaren de İstanbul Erenköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Bunlara ilaveten Kasım 2008 ve Şubat 2009 tarihleri arasında, cinsel istismar olgularını ve çocuklarda farik mümeyyiz olma durumunu değerlendiren Adli Tıp Kurumu 6. İhtisas Kurulu’nda Bilirkişi olarak görev yapmıştır.

Temmuz 2006 ve Temmuz 2008 tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Darülaceze Müdürlüğü Çocuk Ve Gençlik Merkezi’nde kalan koruma altındaki çocukların ruhsal tedavilerini ve danışmanlığını yürütmüştür.

Türk Tabipler Birliği, Türk Psikiyatri Derneği, Çocuk Ve Gençlik Ruh Sağlığı Derneği, Kuleliler Derneği (kurucu) üyesidir.

Pratisyen hekimliği döneminde Türk Tabipler Birliği Turizm Hekimliği Sertifikası, uzmanlık eğitimi döneminde Tıp Eğitimi ABD denklik belgesi olan ECFMG Sertifikası aldı.

Üniversite yıllarında; Kayseri Büyükşehir Belediye Konservatuarı Tiyatro Grubu’nun sahnelediği oyunlarda oyunculuk, reji asistanlığı yaptı, iki çocuk oyunu sahneledi, tiyatro turnelerinde Türkiye’yi dolaştı. İstanbul SİNEMATEK, Barış Pirhasan Senaryo Atölyesi, İFSAK’ta kısa film yazmayı, çekmeyi, kurgulamayı öğrendi.

Çocuk ve aile kültürü ile ilgili kitap, resim, film, oyun, spor, haber, karikatür, oyun vb bütün materyal ve kaynakların yakından takipçisidir.

Pazar günleri 12:00’de 107.0 Radyo Barış’ta Çocuk Ajandası programını hazırlar ve sunar.

Evlidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.