Ahmet Karatepe

Doğum Tarihi

5 Ocak 1978

Şehir

Mersin

Ülke

Türkiye

Burç

Oğlak

5 Ocak 1978 tarihinde Mersin İli’nin Anamur İlçesi’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Anamur’da tamamladıktan sonra; 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazandı. Üniversiteden 2000 yılında mezun olan Karatepe, TRT Kurumu Genel Müdürlüğü, Çocuk ve Gençlik Programları Dairesi (Canlı ve Banttan yayın Sunuculuğu) ve Rekâbet Kurumu Başkanlığı, İktisadi Araştırmalar Dairesinde çalıştı.

2003 yılında, İçişleri Bakanlığı’nın açtığı yazılı ve sözlü sınavları kazanarak Kırıkkale Kaymakam Adaylığı görevine atandı. Sırasıyla; Kırıkkale İli, Sulakyurt ve Çankırı İli, Bayramören İlçeleri’nde Kaymakam Vekilliği görevlerini yürüttü. İçişleri Bakanlığınca, bir yıl süresince, Londra – Middlesex Üniversitesi’ne gönderildikten sonra Nisan 2006’da Çorum İli, Dodurga İlçesi’ne Kaymakam olarak atandı. Dodurga İlçesi’nde iki yıl görev yaptıktan sonra, Ekim 2007’de, Kastamonu İli, Doğanyurt İlçesi Kaymakamlığı görevine atandı.

Doğanyurt İlçesinde iki yıl süren Kaymakamlık görevinden sonra 2009 yılında Erzurum İli Vali Yardımcılığı (Havalimanı Mülki İdare Amirliği) görevine atandı.

2010 yılında Ardahan İli Vali Yardımcılığına atanan ve Ardahan Üniversitesi İ.İ.B.F. bölümlerinde Anayasa Hukuku alanında öğretim görevliliği de yapan Karatepe, 2011 yılı kararnamesi ile Kilis Vali Yardımcılığı görevine atanmıştır.