Aslı Özen

Şehir

Trabzon

Trabzon doğumlu olan sanatçı ilk, orta ve lise eğitimini Trabzon’da, yüksek eğitimini Samsun Eğitim Enstitüsü Resim(grafik) bölümünde, lisansını Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde tamamladı.

İlk görev yeri olarak Gaziantep’e atanan Özen, Merkez Ortaokulu ve Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nden sonra Merkez Anadolu Lisesi’nden emekli oldu.Kuruluşundan beri Özel Sanko Okullarında resim öğretmenliği ve resim bölüm başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Çalışmalarını özel atölyesinde sürdüren sanatçı, resimlerinde figüratif konuları, mekan figür bağlantısı kurarak, kendine özgü tarzıyla yansıtmaya çalışıyor. Son sergisinde Karadeniz temasını işleyen Özen, çeşitli maddelerden küçük heykel ve rölyef çalışmaları da yapıyor.

Gaziantep’teki sanatsal faaliyetlerde aktif görev alan sanatçı, valiliğin önderliğindeki sanat derneğinin üyesi olup aynı zamanda Sanko Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyeliğini yürütmektedir

Tüm Sanat Galerileri Derneği’nin Adana ve Konya’da açtığı Anadolu sergilerine katılan sanatçının sergilenen yapıtları TÜSGAD .ın düzenlediği 2 sergi kitapçığında yer almaktadır.

Aslı (Çakar) Özen’in yurt içinde ve yurt dışında bir çok koleksiyoncuda resimleri bulunmaktadır.