Bekir Alim

Doğum Tarihi

1962

Şehir

Sivas

1962 Yılında Sivas Merkeze bağlı Ulaş ilçesi Eskikarahisar Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde, Ortaokul ve Liseyi Sivas Atatürk Lisesi’nde okudu.1990 yılında Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü’nde memuriyete başladı. Halen Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nde çalışmaktadır. İlk şiirlerini Ortaokul yıllarında yazmaya başlayan Âlim’in Altıyüz’ün üzerinde değişik konularda şiirleri olup yazdığı şiirlerin bir kısmı yerel gazete ve dergilerinde yayınlandı.

İlk basılı eseri 2006 yılında Gündüz Yayınevi tarafından yayımlanan ÂLİM’İN “Bergüzar” İsminde şiir kitabı bulunmakta Ellisekiz Sivaslı şairin bir araya gelmesine öncülük ederek; kitabın tüm gelirini İşitme Engelliler Derneğine bağışlanmak üzere 2009 yılında “Sivaslı Şairler Antolojisi Güldeste” kitabını,2010 yılında Kırkbeş şairin katılımı ile“Bir Bulut Bin Damla” Antoloji kitabının hazırlanmasına öncülük etti. 2011 yılında yüz şairin katılımını sağlayarak yayın kurulunda bulunan arkadaşları ile birlikte “Şairler Seçkisi” Antoloji kitabını hazırladı. Doç. Dr. Doğan KAYA Hoca’nın hazırladığı 5 Ciltlik “Sivas Halk Şairleri” kitabında yer aldı.

Sesli şiir video ve slâyt çalışmaları’da yapan şairin “Olmazsa Olmasın, Kardelen ve Gülizar” isimli şiirleri ünlü bestekâr Yılmaz TATLISES tarafından bestelendi.2009 yılı eylül ayında kurulan kısa adı SİYŞAD Olan “Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği”nin kurucularından olup, başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.