Bilal Sonses

Unvan

Sanatçı

Doğum Tarihi

28 Ekim 1989

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Akrep

Ünlü besteci ve pop müzik sanatçısı Bilal Sonses, 28 Ekim 1989 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde doğmuştur. İstanbul’un Fatih ilçesinde ilkokul hayatını tamamlamıştır. Turizme olan merakından dolayı “Mehmet İhsan Mermerci Turizm Otelcilik Lisesi’ne” kayıt olmuştur. Lise eğitimini tamamlayan Bilal Sonses daha sonrasında “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde” Ön Lisans programı ile 2 yılda eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitimini ise “Düzce Üniversitesi’nde” sürdürmeye devam etmektedir.

2015 yılında Youtube’da kendi ismi ile bir kanal açarak hayatının dönüm noktasını yaşamıştır. Bu Youtube kanalında bestelerini ve aynı zaman da coverlarını paylaşmıştır. Asıl ününü Ayla Çelik’in ‘Bağdat’ isimli parçayı seslendirmesi ile kazanmıştır. Tüm Türkiye tarafından beğenilen şarkıcı Bilal Sonses, Netd müzik ile anlaşma yaparak ‘Son Olarak İki Kelime’ isimli şarkısını bu kanal üzerinde yayınlayıp ilk haftasında yaklaşık 1 milyondan fazla dinlenme sayısı elde etmiştir. Elin Olamam, Sana Bir Şey Olmasın, Sol Yanım şarkıları ile diğer bir çok şarkısında olduğu gibi tıklanma rekoru kırmıştır.

Müzik severlerin beklenti içerisinde olduğu Bilal Sonses, 5 şarkıdan oluşan ‘Öpesim Var’ isimli bir albüm ile müzik dünyasına merhaba demiştir. Albüm ile aynı ismi taşıyan ‘Öpesim Var’ adlı parçaya Cem KILIÇ yönetmenliğinde klip çekmiştir. Klibe başarılı oyuncu Ecenur ERİK eşlik etmiştir.