Devrim Çubukçu

Devrim Çubukçu, iletişim alanında yurtiçi ve dışında 20 yılın üzerinde deneyime sahip olan Devrim Çubukçu, Türkiye’de TRT, BRT ve Kanal D televizyonlarında; Select BDDP Reklam ve Zarakol Halkla İlişkiler ajanslarında çeşitli sorumluluklar üstlendi.
Çubukçu, Amerika’da ise merkezi New York’ta bulunan The Advance Group’ta Müşteri İlişkileri Uzmanı, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın merkezi Washington, DC’de bulunan Uluslararası Yayınlar Dairesi’nde, Uluslararası Yayıncı ve HasNa Vakfı’nda Başkan Danışmanı olarak görev yaptı.

Enerji, telekomünikasyon, bankacılık ve finans gibi regülasyonun yoğun olduğu alanlarda uzman olan Devrim Çubukçu, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans, George Mason Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi aldı. Master eğitiminde seçim sistemleri, sivil toplum kuruluşları ve anayasa ekonomisi üzerine araştırmalar yapan Çubukçu, etkinlik yönetimi, sosyal medya ve kriz yönetimi üzerine çeşitli üniversitelerde konuk konuşmacı olarak ders veriyor.

Aygaz’ın Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nü 2008 yılından bu yana yürüten Çubukçu, evli ve bir çocuk babası.

Kurumsal İletişimciler Derneği Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.