Dilara Altınkan

Doğum Tarihi

1969

Şehir

Ankara

Dilara Altınkan, 1969 yılında Ankara’da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümü’nde gördüğü eğitimin ardından, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirerek ekonomi üzerine ikinci lisans diplomasını aldı.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuş ardından Beykent Üniversitesinde İşletme yönetimi yüksek lisans programını tamamlamıştır.

Halen Adnan Menderes Üniversitesinde İşletme Doktorası yapmaktadır.

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF üyesidir. Yine Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF)’den 170 saatlik Koçluk Eğitimini Akredite ettirmiş, aynı zamanda ICF’in MCC Mentör koçlarındandır.

Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen master eğitmenlerinden Koçluk, Quantum, NLP, Satış Koçluğu, Yönetici Koçluğu, İş Koçluğu, Hipnoz,  İletişim, Öğrenmeyi öğrenme, Hızlandırılmış öğrenme, Modelleme, Meta Coaching, Eğitimcinin Eğitimi, Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri Eğitmenlik Eğitimi, Nefes Koçluğu, Silva eğitimlerini tamamlayan Dilara ALTINKAN Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’in Türkiye’deki 17. MCC ünvanına sahip Mentör Koç’larından biridir.

Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı MYK’dan yeterlilik belgesine sahip iş ve meslek danışmanıdır.

MYK belgeli Türkiye’deki sayılı KOBİ danışmanından biri ve yine MYK Koçluk belgelendirme sınavında sınav değerlendiricisidir.

Kısmi zamanlı öğretim görevlisi olarak Fatih Sultan Mehmet Üniversitesinde iletişim eğitimleri vermiştir.

Kendine oluşturmuş olduğu vizyon ile Mart 2008’de kendi firması olan, EDAS Özel Eğitim Danışmanlık Ltd.Şti’ni (Koçluk Merkezi ) kurmuştur. Halen kendi firmasında eğitmen ve Profesyonel Koç olarak çalışmalarını sürdürmekte ve uzmanlık alanı ile ilgili eğitimler vermektedir. Çok sayıda öğrenci ve yetişkine bireysel koçluk seansı yaparak bilgilerini danışanları ile paylaşmaktadır.

Türk Hava Yolları AO. Yöneticilik okulunda toplam 60 yönetici adayına 3 hafta süre ile yönetici koçluğu eğitimini,
Türk Hava Yolları AO. Uçuş Eğitim Başkanlığında eğitmenlik yapan toplam 43 eğitmene yaşam koçluğu eğitimini,
Türk Hava Yolları A.O’dan aldığı proje kapsamında 6.300 kabin amirine temel koçluk eğitimi vermiştir.
TGS’de 108 şefe 8 Eğitmene ve seçili 5 yöneticiye Koçluk eğitimleri vermiştir.

Pınar Eğitim Kurumlarında 180, İTÜ Vakfı Kolejinde 100, MEV Avni Akyol Kolejinde 45, Rota Kolejinde 120, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 300, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 300, Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde 35, Dursunbey İlçe Milli Eğitimde,30, Ankara Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde 80 öğretmene Öğrenci Koçluğu Eğitimi vermiştir.

Bugüne kadar Türkiye’nin 8 büyük ilinde 70 farklı kuruluşta yaklaşık 14.500 kişiye Temel Koçluk Eğitimi başta olmak üzere pek çok Koçluk eğitimini başarı ile vermiştir.